2008 оны аймгуудын наадам

Чөлөөт нэвтэрхий толь — Википедиагаас
Jump to navigation Jump to search

Шинээр цол хүртсэн бөхчүүд[засварлах | edit source]

Аймаг, цэргийн арслан цолтнууд[засварлах | edit source]

д\д Өмнөх цол Овог нэр Харъяалал Хүртсэн цол Одоогийн цол
1. Аймгийн начин Чимэдрэгзэнгийн Санжаадамба Архангай Хашаат " Цэргийн арслан " " Улсын аварга "
2. Залуу бөх Рэнцэнбямбын Пүрэвдагва Архангай Булган " Аймгийн арслан " " Улсын арслан "
3. Аймгийн начин Бямбадоржийн Заяамандах Ховд Чандмань " Аймгийн арслан " " Улсын начин "
4. Залуу бөх Болдбаатарын Батжаргал Сүхбаатар Мөнххаан " Аймгийн арслан " " Улсын начин "
5. Аймгийн заан Батсайханы Дэлгэрсайхан Сэлэнгэ Сайхан " Аймгийн арслан " " Улсын начин "
6. Аймгийн заан Батчулууны Баатарцол Баян-Өлгий Булган " Аймгийн арслан " " Улсын начин "
7. Залуу бөх Сэргэлэнгийн Ариунбилэг Хэнтий Баянхутаг " Аймгийн арслан "
8. Залуу бөх Дамбын Тангад Говь-Алтай Цээл " Аймгийн арслан "
9. Аймгийн заан Гонгорын Дамдинхүү Увс Өндөрхангай " Аймгийн арслан "
10. Аймгийн заан Баасгадайн Батхуяг Дорнод Баяндун " Аймгийн арслан "
11. Аймгийн заан Жамбажамцын Сүхбат Завхан Шилүүстэй " Аймгийн арслан "
12. Аймгийн заан Бямбаагийн Баянмөнх Баянхонгор Баянговь " Аймгийн арслан "
13. Аймгийн заан Жадамбаагийн Мөнгөн Төв Мөнгөнморьт " Аймгийн арслан "
14. Аймгийн начин Гомбосүрэнгийн Отгонбаатар Өвөрхангай Бүрд " Аймгийн арслан "
15. Аймгийн начин Тулгаагийн Сүрэнжав Увс Малчин " Аймгийн арслан "
16. Аймгийн начин Ганбаатарын Бүрэнбаяр Сэлэнгэ Баруунбүрэн " Аймгийн арслан "
17. Залуу бөх Намхайн Энх-Амгалан Дундговь Говь-Угтаал " Аймгийн арслан "
18. Залуу бөх Гаанжуурын Батням Хөвсгөл Арбулаг " Аймгийн арслан "

Аймаг, цэргийн заан цолтнууд[засварлах | edit source]

д\д Өмнөх цол Овог нэр Харъяалал Хүртсэн цол Одоогийн цол
1. Залуу бөх Лхагвын Лха-Очир Завхан Алдархаан " Аймгийн заан " " Улсын начин "
2. Залуу бөх Бадрахын Ганзориг Увс Тэс " Аймгийн заан " " Улсын начин "
3. Аймгийн начин Пэрэнлэйжамцын Баярхүү Архангай Эрдэнэмандал " Аймгийн заан " " Аймгийн арслан "
4. Залуу бөх Тогтоолын Мягмарсүрэн Өвөрхангай Хужирт " Аймгийн заан " " Аймгийн арслан "
5. Залуу бөх Батжаргалын Хадбаатар Хэнтий Батширээт " Аймгийн заан " " Аймгийн арслан "
6. Залуу бөх Намсрайн Баттүвшин Хөвсгөл Цагаан-Үүр " Аймгийн заан " " Аймгийн арслан "
7. Аймгийн харцага Пүрэвнямын Амарсанаа Говь-Алтай Шарга " Аймгийн заан "
8. Аймгийн начин Чойдоржийн Энхзаяа Хөвсгөл Бүрэнтогтох " Аймгийн заан "
9. Залуу бөх Бямбаагийн Буянмөнх Баянхонгор Баянговь " Аймгийн заан "
10. Залуу бөх Сумъяагийн Баярт-Од Дорноговь Улаанбадрах " Аймгийн заан "
11. Залуу бөх Дэрмээгийн Уламбаяр Ховд Мянгад " Аймгийн заан "
12. Залуу бөх Баянжавын Бат-Очир Увс Тэс " Аймгийн заан "
13. Залуу бөх Битаны Бахытжан Баян-Өлгий Цэнгэл " Аймгийн заан "
14. Залуу бөх Даваасүрэнгийн Гансүх Ховд Буянт " Аймгийн заан "
15. Залуу бөх Сандуйжавын Эрдэнэсайхан Булган Сэлэнгэ " Аймгийн заан "

Аймгийн харцага цолтнууд[засварлах | edit source]

д\д Өмнөх цол Овог нэр Харъяалал Хүртсэн цол Одоогийн цол
1. Залуу бөх Бадамсамбуугийн Ганхуяг Хөвсгөл Шинэ-идэр " Аймгийн харцага " " Улсын начин "
2. Аймгийн начин Пэрэнлэйн Батмөнх Завхан Дөрвөлжин " Аймгийн харцага " " Аймгийн арслан "
3. Залуу бөх Бүрнээгийн Сэнгэдорж Сүхбаатар Сүхбаатар " Аймгийн харцага " " Аймгийн арслан "
4. Залуу бөх Дашнямын Мөнхболд Өвөрхангай Есөнзүйл " Аймгийн харцага " " Аймгийн заан "
5. Аймгийн начин Тэрбишийн Ганбаатар Хэнтий Баянмөнх " Аймгийн харцага "
6. Залуу бөх Готовын Эрдэнэбилэг Хэнтий Батноров " Аймгийн харцага "
7. Залуу бөх Нармандахын Наранпүрэв Хөвсгөл Тосонцэнгэл " Аймгийн харцага "

Аймаг, цэргийн начин цолтнууд[засварлах | edit source]

д\д Өмнөх цол Овог нэр Харъяалал Хүртсэн цол Одоогийн цол
1. Залуу бөх Пүрэвийн Бүрэнтөгс Увс Давст " Аймгийн начин " " Улсын арслан "
2. Залуу бөх Лутын Батзориг Өвөрхангай Өлзийт " Аймгийн начин " " Улсын начин "
3. Залуу бөх Лхагвасүрэнгийн Шинэбаатар Архангай Батцэнгэл " Аймгийн начин " " Улсын начин "
4. Залуу бөх Жаргалсайханы Дагва-Очир Архангай Батцэнгэл " Аймгийн начин " " Улсын начин "
5. Залуу бөх Болдын Эрдэнэхүү Баянхонгор Баянбулаг " Аймгийн начин " " Аймгийн хурц арслан "
6. Залуу бөх Оюуны Гантулга Увс Малчин " Аймгийн начин " " Аймгийн хурц арслан "
7. Залуу бөх Нямпүрэвийн Батсайхан Ховд Буянт " Аймгийн начин " " Аймгийн арслан "
8. Залуу бөх Баарангийн Отгонбаатар Говь-Алтай Халиун " Аймгийн начин " " Аймгийн арслан "
9. Залуу бөх Пүрэвдоржийн Батсүх Завхан Алдархаан " Аймгийн начин " " Аймгийн арслан "
10. Залуу бөх Жалтаны Галбадрах Сэлэнгэ Орхонтуул " Аймгийн начин " " Аймгийн арслан "
11. Залуу бөх Маамуугийн Төмөртогоо Дархан-Уул Дархан " Аймгийн начин " " Аймгийн арслан "
12. Залуу бөх Хишигзундуйн Мөнхжаргал Төв Баянцагаан " Аймгийн начин " " Аймгийн заан "
13. Залуу бөх Ядамсүрэнгийн Цэдэнбал Увс Зүүнговь " Аймгийн начин " " Аймгийн заан "
14. Залуу бөх Баясгалангийн Батжаргал Өвөрхангай Баян-Өндөр " Аймгийн начин " " Аймгийн харцага "
15. Залуу бөх Төрөөгийн Батсайхан Төв Жаргалант " Аймгийн начин " " Аймгийн харцага "
16. Залуу бөх Галбадрахын Гантулга Говь-Алтай Шарга " Аймгийн начин "
17. Залуу бөх Жамбалжавын Болдбаатар Завхан Тэс " Аймгийн начин "
18. Залуу бөх Бямбасүрэнгийн Галсайхан Завхан Алдархаан " Аймгийн начин "
19. Залуу бөх Ядамсүрэнгийн Болд Увс Баруунтуруун " Аймгийн начин "
20. Залуу бөх Мягмарын Лутсайхан Увс Өлгий " Аймгийн начин "
21. Залуу бөх Цэвээндоржийн Отгонбаатар Төв Баянхангай " Аймгийн начин "
22. Залуу бөх Уранмандахын Болдбаатар Өвөрхангай Өлзийт " Аймгийн начин "
23. Залуу бөх Баярсайханы Ундрах Хэнтий Бэрх " Аймгийн начин "
24. Залуу бөх Ганын Атар Сэлэнгэ Орхонтуул " Аймгийн начин "
25. Залуу бөх Лхагвын Отгонбаяр Завхан Их-Уул " Аймгийн начин "
26. Залуу бөх Баасанхүүгийн Батбаатар Говь-Алтай Тонхил " Аймгийн начин "
27. Залуу бөх Даваанямын Лхагвасүрэн Хөвсгөл Цагаан-Үүр " Аймгийн начин "
28. Залуу бөх Даваадоржийн Мягмарсүрэн Булган Бугат " Аймгийн начин "
29. Залуу бөх Энх-Амгалангийн Гансүх Архангай Эрдэнэмандал " Аймгийн начин "
30. Залуу бөх Доржийн Бүрэнтогтох Говь-Алтай Цогт " Аймгийн начин "
31. Залуу бөх Амгалангийн Идэрпүрэв Төв Сэргэлэн " Аймгийн начин "
32. Залуу бөх Шериязданы Сапар Баян-Өлгий Цэнгэл " Аймгийн начин "
33. Залуу бөх Бат-Очирын Түвшинбаяр Баянхонгор Галуут " Аймгийн начин "
34. Залуу бөх Төмөрийн Батчулуун Дорнод Халхгол " Аймгийн начин "
35. Залуу бөх Баатархуягын Энх-Амгалан Ховд Алтай " Аймгийн начин "

Аймаг, цэргийн цол хүртсэн бөхчүүдээс цолоо ахиулан Улсын цол хүртсэн амжилтыг нь хүснэгтлэвэл:[засварлах | edit source]

Тухайн оны цолтонууд Цол
Улсын аварга Улсын арслан Улсын гарьд Улсын заан Улсын харцага Улсын начин
Аймаг, цэргийн арслангууд 1 1 - - - 4
Аймаг, цэргийн заанууд - - - - - 2
Аймгийн харцагууд - - - - - 1
Аймаг, цэргийн начингууд - 1 - - - 3